Faaliyet Alanlarımız


1- YANGIN SİSTEMLERİ

 

A- YANGIN PROJESİNİN TASARLANMASI, HİDROLİK HESAPLARIN YAPILMASI ve PROJELENDİRMESİ       

Teknoloji Mühendislik sulu tip sprinkler sistemi ,kuru tip sprinkler sistemi ,köpüklü ve gazlı söndürme sistemlerinin bilgisayar ortamında hidrolik hesaplarını yaparak hem en güvenilir hemde en optimum çözümün oluşturulmasını sağlar. Böylece yatırımınızı teknolojinin en son sistemleri ile koruyarak garanti altına alır.  

            

B- YANGIN DANIŞMANLIĞI       

Teknoloji Mühendislik, sayısız yangın sistemi uygulamasından elde ettiği bilgiyi müşterilerine sunarak yeni kurulacak sistemlerin uluslar arası standartlara ve yeni yangın yönetmeliğine uygun olmasını sağlar. Sistemlerin tasarım aşamasında test edilip devreye alınma aşamasına kadar ki süreci takip ederek tam güvenilir bir sisteme ulaşılmasını garanti eder.              

 

C- YANGIN SİSTEMLERİNİN İMALATI,MONTAJI, TEST EDİLİP DEVREYE ALINMASI       

Teknoloji Mühendislik yapılan hidrolik tasarımlarla elde edilen değerler ışığında sistemi projelendirerek imalat aşamasına kadar indirir. Böylece sistem kurulum zamanı azalmış ve hata oranı da minimuma indirilmiş olur. Detay projelerinden yola çıkarak oluşturulan aparatlar ve özel imalat tezgahları ile sistemin kalitesini yükseltir ve her üründe aynı kalitenin yakalanmasını sağlar.              

 

D- YANGIN SİSTEMLERİNİN PERİYODİK BAKIMLARININ YAPILMASI       

Bir çok yangın sistemi kurulduktan sonra bakımlarının yapılmamasından dolayı yangın anında gerekli tepkiyi verememekte ve yatırımcının ciddi kayıplar yaşamasına neden olmaktadır. Teknoloji Müh. bu biliçle yola çıkarak yatırımcılara sistemin kurulma aşamasında bakımın önemini anlatarak yatırımcıyı bilinçlendirir. Karşılıklı faydayı da düşünerek müşterilerine en uygun ve en düşük maliyetli bakım teklifini sunar .              

 

E- PROJE BAZLI YİVLİ BORU İMALATI       

Teknoloji Mühendislik yangın sistemlerinde en son imalat teknolojisinin öncülerinden olma yolunda emin adımlarla elerlemektedir. Yivli bağlantı sistemlerinde kullanılan boruları istenilen ebatlarda kesilmiş, yiv açılmış ve uygun olarak delikleri delinmiş bir şekilde imalatını gerçekleştirerek müşteriye teslim eder. Avrupada yaygın olarak kullanılan atölyede imalat sistemini Türkiyede uygulayan ilk firmalardan biridir. Bu imalat sistemi sahada kısıtlı koşullar altına yapılacak imalat yerine yarı ve tam otomatik makinalarla yapılan seri imalatın getireceği kaliteyi daha kısa sürelerde sunmaktadır. Böylece hem maliyet alzaltılmış hemde gerçekleştirlen sistemin kalitesi arttırılmış olur.            

 

2- ÇELİK YAPI         

 

A- ÇELİK YAPININ TASARLANMASI ve PROJELENDİRİLMESİ       

Teknoloji Mühendislik standart ve hafif yapı profilerinin harmanlayarak oluşturduğu tasarımlarını projeye aktararak müşterilerine sunar. Oluşturulan bu tasarımlar yüksek mukavemete sahip oldukları yanında hafif olmalarıyla da dikkat çeker. Böyle ortaya çıkan yapılar hem teknik açıdan hem de maliyet açısından yatırımcının beklentileri en üst derece karşılar              

 

B- ÇELİK YAPININ İMALATI ve YERİNDE MONTAJININ YAPILMASI       

Teknoloji Mühendislik tasarlanıp projelendirilen çelik yapının atölye ortamında yarı otomatik makinalarla ve bant sisteminde imalatını gerçekleştirerek kaliteyi en üst düzeye çıkarır. Montaj hizmeti ve/veya süpervizyon hizmetini de müşterilerine sunarak anahtar teslimi teknolojik yapıları müşterilerinin beğenisine sunar.                    

 

3- MEKANİK TESİSAT         

 

A- MEKANİK TESİSAT İMALATI ve MONTAJININ YAPILMASI       

Teknoloji Mühendislik , projeleri hazırlanmış mekanik tesisat sistemlerinin imalat ve montajını en hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirerek siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır.               

 

B- STANDART KOLLEKTÖR İMALATI       

Teknoloji Mühendislik müşteri isteği doğrultusunda tasarladığı kollektörlerin seri imalatını yaparak müşterilerinin beğenisine sunar. Kollektörler 4' - 12' çapları arasında standardize edilerek imalatları yapılmaktadır.